Pedikúra Pedikúra

Pedikúra

— (fr. pedicure, lat. pes — noha a curo — peče).. Pedikúra – ne jen velmi příjemná a pohodlná procedura, ale i velmi nutná, na chodidlech nohou je soustředěny nervové zakončení, spojené z mnoha vnitřními orgány, odstraněním zrohovatěle pleti na nohou pomáháte tělu dýchat, pečlivě upravené nohy - je klíčem ke zdraví. Pro ženy je to také důležité z estetického hlediska - luxusně nabarvené vypadají nádherně a dávají pocit svěžesti. Pedikúra zahrnuje kompletní ošetření nehtů a nohou, leštěni nehtu, použití peelingu, krému a taký lakovaní nehtu.

Klasická pedikúra (mokrá):
Nejčastěji používanější typ pedikúry v naší zemi. Kvůli moderní styl života naše nohy denně se vystavuji velkému tlaku a námaze a právě proto je třeba řádně pečovat o naše dolní končetiny.
Po desetiminutové lázni Vám odstraním starou zrohovatělou pokožku a vyřeším problémy se deformovanými a zarůstajícími nehty, ošetřím mozoly, kuří oka a zhrublou kůži na patách. Pak upravím nehty a ošetřím pokožku.

Přístrojová (Suchá) pedikúra:
Přístrojová pedikúra (někdy také zvaná suchá pedikúra) je moderní odborný způsob ošetření nohou speciálním certifikovaným vysokootáčkovým přístrojem s frézami.

Tato metoda umožňuje kvalitní a pečlivé ošetření nohou tzv. na sucho, tedy bez namáčení a bez použití ostrých nástrojů.

Přístrojová pedikúra je doporučena u rizikových skupin, jako jsou diabetici, lidé s ischémií, kardiaci, těhotné ženy, klienti s mykotickými nehty, nebo s poruchou srážlivosti krve, lupénkou apod.

Přístrojová pedikúra

Kombinovaná pedikůra suchá - mokrá:
Je kombinace mokré a suché pedikúry, po mokré pedikúře nehty ošetřeny frézou.

Panská pedikúra:
Tento druh pedikúry se provádí podobně jako manikúra u žen. Od pedikúry u žen se liší pouze tím, že u mužů se dbá na co nejpřirozenější přírodní vzhled nehtů.

P-Shine (Japonská pedikúra):
Japonská pedikúra, nebo P-Shine je technika úpravy nehtů která umožňuje udržet nehty nejen krásné, ale i zdravé bez použití lakování. Hlavním principem P-Shine je vlastně leštění nehtů speciální pastou, která připravuje se z čistě přírodních produktů jako bentonit,parafíny,včelí vosk, glycerin ,panthenol, vitamíny A, E ,H , provitamín B5, japonské řasy.
Japonská pedikúra je vhodná pro muže i ženy, kteří chtějí mít své nehty na pohled dokonalé.
P-Shine (Japonská pedikúra)

Kuří oka:
Kuří oko se často plete s bradavicí. Projevují se zesílenou kůží žlutošedivé barvy, která má kruhovitý, hladký tvar. Má nažloutlou až šedivou nebo hnědou barvu. Kuří oka se obvykle projeví jako následek nevhodné obuvi. Bolest způsobuje zanořený čep pod povrch, který tlačí na kost.
My na pedikúře se snažíme odstranit kuří oko šetrně, avšak dostatečně hluboko, aby se vyloupl celý čep. Někdy je třeba postup opakovat.
Kuří oka