Manikúra Manikúra

Manikúra

– (od lat. manus — ruka a cura — peče) péče o ruce (většinou ruce, nehty, prsty). Manikúra obsahuje kompletní ošetření rukou, leštěni nehtu, aplikace hydratačních a ochranných prostředku a lakovaní.

Klasická manikúra (mokrá) :
Nejčastěji používanější typ manikúry v naší zemi, zejména ruce se zamáčejí ve vodě, a pak se provádí úprava pokožky v okolí nehtů.

Suchá manikúra:
Je to moderní metoda manikúry. Je poměrně nová, ale získává stále více zákazníků. Při této metodě pokožka je ošetřena bez předchozího namočení ve vodě.
Suchá pedikúra je velmi vhodná pro lidi s neuropatií (snížená citlivost nohou vůči bolesti).

Kombinovaná manikúra:
V tomto případě manikúry se kombinuji prvky mokré a suché manikúry a je-li to nezbytné nutné, k dosažení nejlepších výsledků se používají speciální nůžky.

Pánská manikúra:
Tento druh manikúry se provádí podobně jako manikúra u žen. Od manikúry u žen se liší pouze tím, že u mužů se dbá na co nejpřirozenější přírodní vzhled nehtů.

P-Shine (Japonská manikúra):
Japonská manikúra, nebo P-Shine je technika úpravy nehtů která umožňuje udržet nehty nejen krásné, ale i zdravé bez použití lakování. Hlavním principem P-Shine je vlastně leštění nehtů speciální pastou, která připravuje se z čistě přírodních produktů jako bentonit,parafíny,včelí vosk, glycerin ,panthenol, vitamíny A, E ,H , provitamín B5, japonské řasy.
Japonská manikúra je vhodná pro muže i ženy, kteří chtějí mít své nehty na pohled dokonalé.
P-Shine (Japonská pedikúra)

Parafínový zábal:
Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Vrstva parafínu na rukou je tedy dokáže prohřát a uvolnit ztuhlé svaly a klouby, zvýšit krevní oběh a otevřít póry. Působí jako malá sauna a tím napomáhají otevírání pórů a pronikání účinných a výživných látek do pokožky. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.
Parafínový zábal